Strona główna > Projekty > Projekty

Bookmark and Share

Masz Głos 2017/2018

HF (2017-07-01)

Z przyjemnością infromujemy, że po raz kolejny roku zespół Homo Faber będzie współpracował przy organizacji, prowadzonej od lat przez Fundację im. St. Batorego, ogólnopolskiej akcji Masz Głos.

Będziemy pomagać w województwie podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim.


Kto i jak może wziąć udział w akcji?
W akcji mogą wziąć udział mieszkańcy i mieszkanki zarówno mniejszych, jak i większych miejscowości, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie.

Uczestnicy zgłaszają chęć udziału w akcji na stronie maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji, poprzez wypełnienie prostego formularza.
Zobacz także

Masz Głos - o akcji (Projekty)

Masz Głos 2016/2017 (Projekty)


Udział w akcji jest bezpłatny

Rejestracja do akcji 2017/2018 rusza 4 września!

Co oferujemy uczestnikom akcji?
 • Przez cały czas trwania akcji bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga m.in. w planowaniu i realizacji działań.
 • Dostęp do wiedzy, porady eksperckich, darmowych publikacji, szkoleń np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej.
 • Możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami akcji z całej Polski.
 • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami oraz w kontaktach z mediami.
 • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne.
 • Możliwość otrzymania minigrantu.
 • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i udział w uroczystej gali wręczenia w Warszawie


Jak przebiega akcja?
 1. Mieszkanki i mieszkańcy, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne które chcą ulepszyć swoje otoczenie rejestrują się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji i w prostym formularzu opisują swój pomysł na działanie.
 2. Zainteresowani biorą udział w szkoleniach wojewódzkich (podlinkujcie proszę zakładkę ze szkoleniami), inaugurujących akcję, podczas których dowiadują się więcej o akcji, a także zdobywają merytoryczną wiedzę o wybranych aspektach prowadzenia działań lokalnych. Szkolenia odbędą się we wrześniu.
 3. Uczestnicy w swojej miejscowości angażują do działania mieszkańców i mieszkanki oraz władze lokalne, przeprowadzają diagnozę lokalną, sprawdzają co tak naprawdę jest potrzebne w miejscu ich zamieszkania, jakie są potrzeby, oczekiwania, możliwości oraz chęci do wprowadzania zmian. Na tej podstawie planują przyszłe działania.
 4. Po określeniu swoich celów uczestnicy przystępują do działania, otrzymując przez cały czas wsparcie koordynatorów i koordynatorek oraz ekspertów i ekspertek akcji oraz mają do dyspozycji materiały promocyjne i edukacyjne.
 5. W trakcie akcji, podczas szkoleń i spotkań regionalnych, uczestnicy spotykają się także z innymi uczestnikami i uczestniczkami akcji, dzielą się swoimi doświadczeniami oraz zdobywają wiedzę Dla najaktywniejszych uczestników i uczestniczek planowane jest trzydniowe spotkanie ogólnopolskie, a także spotkanie regionalne – dla dwóch lub trzech województw.
 6. Na koniec akcji najbardziej aktywni i skuteczni uczestnicy otrzymują nagrody Super Samorząd.

Przykłady działań uczestników z poprzednich lat przeczytaj w dziale Uczestnicy w akcji.


Więcej: www.maszglos.pl

W przypadku ochoty do porozmawiania na żywo, bądź wymiany korespondecji mailowej zachęcamy do kontaktu osoby z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego:
jolanta.prochowicz@hf.org.pl

Jolanta Prochowicz: jolanta.prochowicz@hf.org.pl, Piotr Skrzypczak: ps@hf.org.pl

Pobierz plakat: plakat_maszglos_a4_4_KOLORiCZB.pdf

Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy