Strona główna

Bookmark and Share

Wspieraj nas! 


Lokalna działalność na rzecz praw człowieka nie jest łatwa. Żyjemy w czasach, kiedy znów trzeba przypominać o podstawowych wartościach, dzięki którym możliwe jest pozytywne budowanie otwartego społeczeństwa obywatelskiego.

Nasze stowarzyszenie nie posiada majątku, etatów, biur  czy samochodów - posiada jedynie grupę doświadczonych w działaniach społecznych entuzjastek i entuzjastów, poświęcających, zazwyczaj swój wolny czas, na pomoc innym.
 
Jeśli podzielasz nasze wartości i uważasz, że to co robi Homo Faber, ma sens, możesz wesprzeć te działania. 
 


1 procent na prawa człowieka

Czyli wsparcie za pomocą pieniędzy, które raz w roku możesz przekazać* na działania dowolnej organizacji pożytku publicznego (zamiast do budżetu państwa). Jeśli wybór padł na nas, to koniecznie zapisz numer:
KRS: 0000 222 437 i użyj go wypełniając roczny PIT.


Jak to zrobić?

  • Jeśli w 2020 roku przekazałeś/aś nam swój 1% i nadal chcesz to robić, nie musisz robić nic. Po wejściu do swojego PIT-a w usłudze Twój e-PIT, znajdziesz dane organizacji pożytku publicznego, którą wsparłeś/aś w 2018 r. Wyświetli Ci się numer KRS tej organizacji oraz jej nazwa. Jeśli byliśmy to my i zostajesz z nami - bardzo dziękujemy! :)
  • Jeśli w 2020 roku nie przekazywałeś/aś 1% żadnej organizacji, pola dotyczące 1% będą puste. Twój e-PIT nie wskaże Organizacji Pożytku Publicznego za Ciebie – musisz on to zrobić sam/a. Oczywiście Twój e-PIT oferuje Ci pełną swobodę we wskazaniu OPP, celu szczegółowego i zdecydowaniu czy chce przekazać swoje dane wspieranej organizacji. Pole, w którym wybieramy organizację pożytku znajdzie się zaraz obok najważniejszych danych podatnika i trudno będzie nie zwrócić na nie uwagi.
 
 
Postaw nam kawę czyli kilka złotych miesięcznie

To najcenniejsze wsparcie, bo systemowe - zapewnia regularny dopływ środków na bieżące działania.
Ustaw na swoim koncie stałe zlecenie w wysokości np. 8 zł (w tytule wpisz "darowizna na cele statutowe").
Credit Agricole Bank Polski S.A. 93 1940 1076 3069 8598 0000 0000.
Stowarzyszenie Homo Faber
ul. Chopina, 41, lok. 2
20-023 Lublin

 
Raz a dobrze

Jeśli pod wpływem impulsu postanowisz wesprzeć nasze działania -
zawsze możesz jednorazowo dokonać przelewu dowolnej kwoty. Z góry dziękujemy. 
Credit Agricole Bank Polski S.A. 93 1940 1076 3069 8598 0000 0000
Stowarzyszenie Homo Faber
ul. Chopina, 41, lok. 2
20-023 Lublin
 

Konkret czyli zrzutka


Gdy potrzebujemy wsparcia na konretne działanie, uruchamiamy zrzutkę, taką jak ta, na działania antydyskryminacyjne, na język polski, czy wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwom z nienawiści. Informujemy o nich na bieżąco na naszej stronie i w social media.

 


_______
* Masz prawo odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania.