Strona główna > Na marginesie > Na marginesie

Bookmark and Share

„Godzina dla Ziemi” - 27 marca świat gasi światła

HF (2010-03-24)

Już 27 marca o godzinie 20.30 odbędzie się światowa akcja organizowana przez WWF „Godzina dla Ziemi”. Także polskie miasta dołączyły do innych krajów by przyczynić się tym wielkim symbolem do ochrony naszej planety. Wśród 75 największych budynków na świecie światła zgasi np. diabelski młyn, London Eye w stolicy Anglii.

Celem całego wydarzenia jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i podjęcie działań przez wszystkie kraje świata w tym kierunku. W Polsce zgasną m.in. Pałac Kultury w Warszawie, Kościół Mariacki w Krakowie, a gotowość do udziału w tym przedsięwzięciu zadeklarowało jak dotąd 14 miast wojewódzkich.
Na świecie zgasną także oświetlenia dużych koncernów takich jak Coca-cola na Piccadilly Circus w Londynie. Włączenie się dużych miast w tę akcję ma szczególne znaczenie, bowiem to właśnie duże metropolie odpowiadają za nawet 75% światowych emisji gazów cieplarnianych. Pierwszy raz akcja miała miejsce w 2007 roku i obejmowała Sydney, z roku na rok akcja staje się coraz bardziej popularna na całym świecie.
Źródło: www.chronmyklimat.pl