Strona główna > Oferta

Bookmark and Share

Oprowadzanie

HF

Od początku istnienia organizacji pracujemy z przestrzenią miasta, Lubelszczyzny, kraju. Staramy się ją poznawać, wyszukiwać rzeczy nieoczywiste, patrzeć z nietypowych perspektyw. Czasami zagłębiamy się w trudną historię.
Oprowadzamy po Lublinie, jeździmy po regionie. Pracujemy tematycznie. Lublin wielokulturowy, żydowski, okupacyjny, ale też modernistyczny czy street artowy.


Spacery  |  Formy  |  Nasze doświadczenia |  KontaktSpacery - tematyka

Wielokulturowy Lublin - Lublin był przez wieki miejscem współistnienia wielu religii, kultur, języków. II wojna światowa i czasy rządów komunistow przerwały ten okres. Dopiero od kilkunastu lat aktywniej powraca się do wspomnień i bogatej, różnorodnej historii miasta. Możemy kawałek jej pokazać, a o reszcie, tej już niewidocznej, opowiedzieć.  

Wielokulturowa Lubelszczyzna - od lat jeździmy po regionie (głównie na rowerach) w poszukiwaniu historii. Tak spędzamy wakacje. Dzięki temu gromadzimy opowieści o często nieistniejącym już, wielokulturowym świecie. Możemy cię tam zabrać.

Lublin Żydowski - nasze miasto nazywane było Jerozolimą północy. I nie jest to naciągany termin. Tu mieszkał Widzący z Lublina, tu mieściła się największa żydowska uczelnia, tu powstawały pierwsze w Europie drukarnie. Mimo zniszczeń wojennych i kiministycznych oraz latach zaniedbań, w Lublinie są jeszcze fragmenty tamtego świata. Możemy go wspólnie poszukać. 

A także zapraszam na:

Szeptany Lublin -  wspólne lub indywidualne zwiedzanie miasta zgodnie z przygotowanymi przez nas opowieściami ważnych dla Lublina osób - www.szeptany.lublin.pl

Śladem sztetl - wyprawa w poszukiwaniu resztęk żydowskich miasteczek.

Lublin graffiti - spacer po współczesnym mieście, podczas którego opowiadamy historię street-artu.

Lublin modernistyczny 

Lublin biegowy - to nietypowy pomysł na poznawanie miasta. Dzięki tej formie można w ciągu godziny, dwóch stworzyć w głowie obraz miasta, zahaczyć o najważniejsze obiekty, przemierzyć głowne ulice. To dobra podstawa do późniejszego, spokojniejszego zwiedzania.

 
• Formy

Spacery 

Kilkugodzinne wycieczki

Wycieczki po regionie

Wycieczki rowerowe

Wycieczki biegowe

 

• Nasze doświadczenia

Doświadczenie organizacji - zajmujemy się prawami człowieka, i właśnie dlatego od lat staramy się poznawać nasze miasto i region. Czytamy, spotykamy się, zwiedzamy, organizujemy wakacyjne wyprawy.
 
Współpracujemy z ekspertami i ekspertkami z wybranych tematów, dlatego przygotowując konkretną trasę można mieć pewność, że będzie to historia z najwyższej merytorycznie półki.

Współpracujemy też  z instytucjami i organizacjami z Lublina i regionu więc możemy oprócz oglądanie "z zewnątrz" zajrzeć do środka.

 
• Kontakt

Osoby, organizacje czy instytucje zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu: Piotr Skrzypczak, ps@hf.org.pl.