Strona główna > Warto poczytać > Archiwum Opornika > Numer 0 (1/2005)

Bookmark and Share

KIM JESTEŚMY

(2005-03-15)

Strona 2
Więcej fotek w galerii
ANNA DĄBROWSKA
vel Pani Kuntakinte
- rocznik '82; studentka czwartego roku filologii polskiej KUL. Bezrobotna; dorabia na czarno wróżąc z żyrandola (zawsze chciała być Sybillą). Uwielbia filmy z Humphrey'em Bogartem. Prenumeruje miesięcznik „Karate w wannie”. W „Oporniku” znalazła się przypadkiem - wysłała do naczelnego fotomontaż (ona plus Carmen Electra). Redaguje stronę „ART”.


ŁUKASZ KOWALSKI
urodzony w 1985 roku. Pomieszkujący we wsiach i miastach: Poturzynie, Telatynie, Świdniku i Lublinie. Z lornetki pomocą zapatrzony w niebo i meteorów poszukujący. Na tę okoliczność często praktykujący leżenie na murawie - świeżej. Zaciekawiony też ludźmi wszystkimi i z tego względu pragnący autorem gazetowym zostać oraz pozostać. Studiujący obecnie na politologii wydziale, zaocznie. W gazecie „Opornik” aktualnościami się zajmujący.

MONIKA LEWIŃSKA
(zbieżność imienia i nazwiska przypadkowa), studentka czwartego roku filologii polskiej UMCS, specjalizacji redaktorsko-
-medialnej. Zainteresowana muzyką na wszelkich frontach, (chórzystka AM w Lublinie). W „Oporniku” od paradoksów starego ustroju. Redaguje „Rejs do PRL- u”.

JOANNA PAS
lat 28, z wykształcenia pedagog; w Lublinie od 3 miesięcy; chwilowo (wersja optymistyczna) bez stałego zajęcia; miłośniczka lubuskich lasów, muzyki i pewnego psa o imieniu Frodo. W gazecie - redaktor działań - tropiciel małych udanych akcji i przepisów na nowe.

MAŁGORZATA RYBICKA
autorka szaty graficznej i tytułu „Opornika”. Zaciekle walczy o każdą kropkę.

PIOTR SKRZYPCZAK
politolog, który nie może się nigdzie wykazać, gdyż w Polsce wszyscy doskonale znają się na polityce. Zagorzały profeminista, piszący doktorat o przeciwdziałaniu dyskryminacji kobiet.
W „Oporniku” odpowiadający głową (łysą) za całokształt. Wierzący, że czas jest pojęciem względnym i można go doskonale rozciągać we wszystkie strony (oby się przy pracy nad gazetą nie przeliczył…).

MARTA ŚLASKA
studentka I roku dziennikarstwa Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. Do Ośrodka „Brama Grodzka” trafiła zafascynowana klimatem tego miejsca. Niemałą rolę odegrał również Witek Dąbrowski, który urzekł ją pasją, z jaką opowiadał o projektach Ośrodka. W „Oporniku” zajmuje się przedstawianiem historii w przystępny sposób.

MAŁGORZATA DROZD

studentka drugiego roku dziennikarstwa
i komunikacji społecznej. Hobby: uwielbia kupować torebki
i kolczyki. W wolnych chwilach nadrabia zaległości filmowe
i literackie. Nie gotuje, nie śpiewa (na szczęście)
i nie chodzi w butach na obcasach (choć takowe posiada). W projekcie odpowiada za Public Relations. Uzależniona od picia kawy.

PIOTR CHOROŚ
politolog. Szara eminencja lochów NN. Chodzi i straszy. Przynieś, wynieś, pozamiataj. Odpowiada za wszystko.


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy