Strona główna > Warto poczytać > Archiwum Opornika > Numer 14 (15/2005)

Bookmark and Share

PIĘĆ ZŁOTYCH

Joanna Pas (2005-11-15)

"Uczynić świat lepszym przez zmniejszanie cierpienia i niesienie wartości humanitarnych"- to misja jednej z najbardziej znanych polskich fundacji - Polskiej Akcji Humanitarnej, kierowanej przez Janinę Ochojską.


Poprzez udział w międzynarodowych akcjach humanitarnych, organizacja niesie pomoc potrzebującym na całym świecie.
W swoje działania PAH angażuje zwykłych obywateli pokazując, że każdy jest w stanie pomagać innym.
Jednym z obecnie realizowanych programów jest Kampania Wodna. Celem akcji jest zapewnienie tysiącom ludzi na całym świecie dostępu do wody pitnej. Problemy niedoboru wody wynikają chociażby ze specyficznych warunków geograficznych, okresowych suszy wywołujących spadek wód gruntowych, niewłaściwej gospodarki wodnej. Zdarza się jednak, że problem braku wody pojawia się niespodziewanie. Przyczyną mogą być klęski żywiołowe (patrz ostatnie tsunami w Azji Południowej, powodzie, trzęsienia ziemi), wybuchające nagle konflikty zbrojne. W takich przypadkach brak dostępu do wody staje się prawdziwym dramatem.
Zastanawiacie się zapewne co wy, oddaleni o tysiące kilometrów od potrzebujących, możecie w takiej sytuacji zrobić. Wystarczy, że kupicie opaskę ZBIERAM WODĘ dostępną w salonach EMPiK, INMEDIO i sklepach Cropp Town. Kosztuje 5 złotych.
Zebrane fundusze posłużą do budowy pomp wodnych, stacji uzdatniania i oczyszczania wody, studni głębinowych, odbudowy sieci wodociągowych, a także do właściwej dystrybucji wody.
Jak słusznie zauważają organizatorzy całej akcji "opaska ZBIERAM WODĘ nie jest tylko ozdobą - symbolizuje problem, jest nośnikiem idei solidarności ze społecznościami cierpiącymi przez brak wody."

Więcej informacji na stronie www.wodapitna.pl


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy