— To wy jesteście najważniejszym narzędziem ochrony praw człowieka na co dzień — zaczął Piotr Skrzypczak.
Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie rozpoczęliśmy szkolenia o prawach człowieka, doświadczeniach osób migranckich z władzą, różnicach kulturowych…
Powiecie: „przecież już to kiedyś robiliście”. To prawda! W latach 2009-2015 stale spotykaliśmy się z funkcjonariuszami i funkcjonariuszkami zarówno Policji (Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji) jak i Straży Granicznej (Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej) bardzo regularnie na szkoleniach i dyskusjach o prawach człowieka. Ale nie tylko — służyliśmy pomocą zwłaszcza w kontekstach międzykulturowych i mediacyjnych. Nie chodziło nam o to jedynie (sic!), aby dostarczyć wiedzę, ale aby wspólnie szukać rozwiązań w sytuacjach kryzysowych.
Od tamtych szkoleń wiele się zmieniło, i w kontekście migracyjnym, i pracy służb, nowi funkcjonariusze i funkcjonariuszki przyszły do pracy. I to właśnie z nimi mamy okazję się spotykać.
My też w nieco odświeżonym składzie, bo odkąd nasi współpracownicy i współpracownice skończyli szkołę trenerską, możliwości tego typu spotkań nie tylko wzrosły, ale zyskały na jakości — osobami trenerskimi w Homo Faber są także osoby z doświadczeniem migracji, przygotowane, aby o swoich doświadczeniach opowiadać.
Więcej o naszej ofercie szkoleniowej TUTAJ! Zapraszamy do współpracy.