instagram facebook BIP

Język polski

Kursy języka polskiego dla cudzoziemców i cudzoziemek w Lublinie realizujemy od 2009 roku.

Aktualnie pracujemy stacjonarnie lub online, w zależności od potrzeb naszych uczniów i uczennic.

Zależy nam, by lekcje odbywały się w lokalizacjach dostępnych, miejskich ośrodkach kultury, dzięki czemu nasi uczniowie i uczennice mogą korzystać z ich oferty i „ośmielać się” w bywaniu w tych przestrzeniach.

Uczymy praktycznego języka, rozmawiania, używania języka w życiu, codziennych sytuacjach. Zwykle zaczynamy od podstaw, ale zawsze dostosowujemy poziom do grupy. Przy rozpoczęciu kursów – grupa pisze test sprawdzający i na jego podstawie odbywa się klasyfikacja od kursu.

Aktualnie prowadzimy pięć grup języka polskiego o różnym stopniu zaawansowania.

GRUPA I – grupa nauki języka polskiego średniozaawansowana (z pomocniczym językiem ukraińskim), raz w tygodniu (od października do czerwca).

GRUPA II – grupa nauki języka polskiego średniozaawansowana (z pomocniczym językiem angielskim), ukraińskim), raz w tygodniu (od października do czerwca).

GRUPA III – grupa nauki języka polskiego od podstaw (z pomocniczym językiem ukraińskim), raz w tygodniu.

GRUPA IV i V – grupy intensywnej nauki języka polskiego (z pomocniczym językiem ukraińskim) dla nauczycielek, przez cały kwiecień, codziennie 2 godziny.

GRUPA VI, VII, VIII, IX – grupy nauki języka polskiego od podstaw (z pomocniczym językiem ukraińskim), raz w tygodniu, od kwietnia do czerwca.

Język polski jest działaniem, które w całości finansowane jest z Waszego 1% podatku, a dla cudzoziemców i cudzoziemek jest bezpłatny.

Jeśli chcesz zapytać o naukę języka polskiego, napisz: marta.sienkiewicz@hf.org.pl